شعار سال
پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398   05:13:50
اخبار
18:251397/6/13 سه‌شنبه
بررسی روند گازرسانی به صنایع ، شهرها و روستاهای استان کرمانشاه با حضور مشاور وزیر نفت

در جلسه ای با حضور مهندس آستانه مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح های گازرسانی بیع متقابل ، روند گازرسانی به واحدهای صنعتی، تولیدی، شهرها و روستاهای استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه، در این جلسه که به میزبانی شرکت گاز استان کرمانشاه و با حضور مهندس آستانه مشاور وزیر نفت و هیات همراه، مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه و نمایندگان سازمانهای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن وتجارت و شهرکهای صنعتی برگزار گردید، موانع، مشکلات و راهکارهای گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی و شهرها و روستاهای فاقد گاز استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 
مهندس شهبازی،مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ابتدای جلسه با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت گازرسانی در استان کرمانشاه، از بهره مندی 99 درصد جمعیت شهری،61 درصد جمعیت روستایی و بیش از 2 هزار واحد صنعتی و تولیدی در استان کرمانشاه از گاز طبیعی خبر داد و برنامه های شرکت گاز استان برای توسعه گازرسانی در مناطق فاقد گاز را تشریح کرد.

 
درادامه این نشست مهندس آستانه، مشاور وزیر نفت در سخنانی اظهار کرد: هدف ما از تشکیل این جلسات در سطح استانها جمع بندی گزارشات مربوط به موانع و مشکلات مرتبط با گازرسانی و ارائه گزارش به وزیر نفت و برنامه ریزی و پیگیری در جهت رفع موانع و توسعه گازرسانی در بخش های مختلف است.

  
وی با اشاره به فراوانی ذخائر گاز طبیعی در ایران، جایگزینی سوخت پاک گاز طبیعی با سایر سوختهای مایع را از برنامه های مهم وزارت نفت عنوان کرد و افزود:  با جایگزینی سوخت گازطبیعی به جای سایر سوختهای مایع مانند نفت سفید، نفت کوره و گازوئیل علاوه بر ایجاد صرفه اقتصادی قابل توجه برای کشور، گام بلندی در خصوص کاهش آلودگی محیط زیست برداشته می شود.

 

در این جلسه مقرر شد کمیته ای متشکل ازمدیران شرکت گاز،شرکت پخش فرآورده های نفتی و سازمانهای مرتبط از جمله سازمان صنعت ،معدن و تجارت ، سازمان جهاد کشاورزی ، شرکت شهرکهای صنعتی و مدیران حوزه اقتصادی استانداری به منظور همکاری در جهت رفع مشکلات گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان تشکیل و جلسات آن به صورت ماهانه برگزار شود.

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما