شعار سال
شنبه 24 آذر 1397   08:49:53
اخبار
15:571396/8/23 سه‌شنبه
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد:
وصل خانه به خانه گاز منازل آسیب دیده در شهرهای ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب

پس از نشت یابی و عدم اطمینان از مشکل احتمالی، هم اکنون شبکه گاز سرپل ذهاب گاز دار شده است ولی پس از اطمینان از عدم مشکل و تایید سازمان نظام مهندسی، گاز خانه ها وصل خواهد شد.


در پی بروز زلزله اخیر در استان های غربی کشور جلسه کمیته بحران شرکت گاز استان کرمانشاه عصر امروز دوشنبه در این شرکت با حضور اعضای کمیته بحران، مهندس حمید رضا عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، مدیر عامل شرکت گاز استان، مدیر منطقه عملیات انتقال گاز و استان های معین برگزار شد.

در این جلسه مهندس حمید رضا عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، ضمن قرائت فاتحه برای روح درگذشتگان زلزله اخیر و آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان اظهار کرده علت رعایت استانداردهای فنی و ایمنی از سوی شرکت ملی گاز ایران شاهد بروز حوادث ثانویه در شبکه های گاز استان کرمانشاه پس از زلزله اخیر نبوده ایم و در حال حاضر الویت اصلی نشت یابی شبکه ها جهت وصل مجدد گاز مشترکین در کمترین زمان ممکن است.

وی افزود: مهمترین نکته ای که در حال حاضر بایستی با توجه و دقت بسیار زیاد انجام شود وصل کردن ایمن گاز منازل است چرا که ممکن است به علت زلزله اخیر اشکالاتی در اتصالات وسایل گاز سوز و گرمایشی، لوله های گاز داخل منزل، لوله های دودکش و بخاری و سایر بخش ها ایجاد شده باشد که نیاز به بررسی مجدد این موارد می باشد تا خدای ناکرده حوادث ناگوار جان مشترکین را تهدید نکند لذا عجله کردن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

به گفته عراقی، مردم نیز نباید بدون هماهنگی و حضور ماموران امداد گاز و تایید نظام مهندسی به هیچ وجه شخصا اقدام به وصل گاز و دستکاری تجهیزات گازی نکنند.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اعزام گروه های معین از استان های اصفهان، همدان، مرکزی، کردستان، لرستان، ایلام و تهران به منطقه افزود: همه این گروه ها با تجهیزات کامل در محل حادثه جهت تسریع در امر گاز رسانی حاضر هستند و ان شاءالله با آرامش و در اسرع وقت نسبت به تعمیر علمک ها و سایر بخش ها اقدام خواهند کرد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که در جوانرود 16 هزار، سرپل ذهاب 16 هزارو ثلاث باباجانی 6 هزار مشترک گاز طبیعی هستند و پس از زلزله شب گذشته در سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی بیشترین حادثه علمک ها به علت ریزش آوار ساختمانی به وقوع پیوسته است افزود: هم اکنون در جوانرود و ثلاث باباجانی گرو ه های اعزامی در محل ها حضور دارند و پس از اتمام عملیات نشت یابی، گاز تا علمک ها وصل شده و به محض حضور مردم در منزل و اطمینان از عدم نشتی در داخل منزل گاز آن ها وصل می شود. همچنین در سرپل ذهاب نیز پس از نشت یابی خطوط، گاز به شبکه تزریق شده و به محض کسب اطمینان از حضور هموطنان در منزل و حصول اطمینان از عدم مشکل علمک و نشتی داخلی، گاز مشترکین وصل می شود.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در پایان افزود: با توجه به مسئولیت سازمان نظام مهندسی در تایید عدم مشکل لوله کشی داخل منازل لازم است تیم های کارشناسی این سازمان به فوریت وارد عمل شده و همکاری و نظارت لازم را با شرکت ملی گاز ایران به عمل آورند.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما