شعار سال
شنبه 29 دي 1397   06:51:31
15:501396/12/21 دوشنبه
بهره مندی 99 درصد جمعیت شهری و 61 درصد جمعیت روستایی استان کرمانشاه از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: بیش از  99 درصد جمعیت شهری و 61 درصد جمعیت روستایی این استان در قالب 27 شهر و یکهزار و 40 روستا از گاز طبیعی بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه، مهندس شهبازی با بیان این مطلب ، اظهار کرد: هم اکنون 540 هزار مشترک در بخش های مختلف از گازطبیعی بهره مند هستند که از این تعداد 538 هزار مشترک مربوط به بخش های خانگی- تجاری و بیش از دو هزار مشترک نیز مربوط به بخش صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای استان گفت: علاوه بر 1040روستای گازدار استان، گازرسانی به 305 روستا در قالب 22  پیمان در دست اجرا و گازرسانی به بیش از 600  روستا نیز در مرحله پیمان سپاری، مطالعه و طراحی می باشد.

وی افزود: با بهره برداری از پروژه های گازرسانی در دست اجرا و پیمان سپاری، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان طی دو سال آینده به شبکه گاز متصل می شوند و ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان به فراتر از 90 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در خصوص گازرسانی به شهرهای فاقد شبکه گازرسانی نیز اظهار کرد: تعداد 5 شهر از شهرهای کم جمعیت استان که مجموعا کمتر از یک درصد جمعیت شهری استان را دارا هستند تاکنون گازدار نشده اند.

وی افزود: گازرسانی به شهرهای نوسود و نودشه در دست اجرا ، پروژه گازرسانی به شهر ریجاب در مرحله پیمان سپاری و گازرسانی به شهر ازگله در مرحله اخذ مجوز قرار دارد.

شهبازی تصریح کرد: در نفت شهر نیز با توجه به اینکه خالی از سکنه می باشد فعلا برنامه ای برای گازرسانی نداریم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به مصرف روزانه 11 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در استان ، تامین جریان پایدار و مستمر گازرسانی در بخش های مختلف را مهمترین وظیفه شرکت گاز عنوان کرد و گفت: با تلاشهای انجام شده در زمستان سال جاری هیچگونه قطعی و یا افت فشاری در شبکه گازرسانی استان نداشتیم.

مهندس شهبازی اجرای 600 کیلومتر شبکه گذاری، نصب 11 هزار انشعاب گاز و پذیرش 22 هزار مشترک را از اقدامات شاخص انجام شده درسال جاری در راستای توسعه گازرسانی عنوان کرد و افزود: در سال جاری با گازرسانی به 300 روستای استان بالاترین رکورد گازرسانی به روستاها در طول سالهای فعالیت شرکت گاز استان کرمانشاه ثبت شد.

وی اظهار کرد: از ابدای سال جاری تاکنون قریب به 800 میلیارد ریال در زمینه توسعه شبکه گازرسانی در استان کرمانشاه هزینه شد که قطعا این میزان تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه پرداخت به موقع قبوض گازبهاء از سوی مشترکین را خواستار شد و گفت: بخش عمده یارانه پرداختی به مردم و نیز بودجه انجام پروژ های گازرسانی از محل گاز بهاء پرداختی مشترکین تامین می شود فلذا پرداخت به موقع مطالبات شرکت از  سوی مشترکین از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

 

 

 

 

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما