شعار سال
چهارشنبه 26 تير 1398   05:44:48
10:091397/7/28 شنبه
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه:
بازرسین فنی چشم بینای شرکت گاز هستند

مبحث بازرسی و کنترل فنی در شرکت های گاز استانی یکی از موضوعات مهم و اساسی است؛ به طوری که می‌توان گفت بازرسین فنی چشم بینای شرکت های گاز استانی اند .
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در نشست هم اندیشی کمیته راهبردی بازرسی فنی شرکت های گاز استانی که با حضور اعضای این کمیته و به میزبانی شرکت گاز استان کرمانشاه برگزارشد، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: صنعت گاز از صنایع پرریسک محسوب می شود و به همین دلیل نیاز است تمام نکات فنی در اجرای پروژه ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به زلزله سال گذشته استان کرمانشاه، اظهار کرد: زلزله سال گذشته کرمانشاه با وجود اینکه قدرت تخریب بالایی داشت ولی به دلیل وجود دستورالعمل های مناسب در حوزه بازرسی فنی و اجرای مناسب این  دستورالعمل ها، خوشبختانه تاسیسات گازرسانی مناطق زلزله زده مقاومت خوبی از خود نشان داد و میزان آسیب ها کمتر از میزان انتظار است.

مهندس شهبازی بر تدوین و گردآوری تجربیات حاصله از زلزله کرمانشاه به منظور بررسی نقاط ضعف و قوت مجموعه شرکت ملی گاز در این حادثه و تعریف اقدامات بهبود متناسب با این تجربیات تاکید کرد.

مهندس شهبازی در تبیین اهمیت ماموریت واحد بازرسی فنی، اظهار کرد: در حال حاضر وظایف واحد بازرسی و کنترل فنی فقط در بخش خرید کالا، اقلام برگشتی و نظارت بر اجرای پروژه ها خلاصه نمی شود و این واحد دارای وظایف مهم دیگری از جمله نظارت بر نحوه نگهداشت تجهیزات و ایستگاه ها و کنترل و نظارت بر اجرای فرآیندها را شامل می شود.

در ادامه این نشست مسعود زردویان، رئیس امور بازرسی و کنترل فنی شرکت ملی گاز ایران در مورد اهداف نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت های گاز استانی اظهار کرد:برگزاری این نشست ها با هدف شناسایی، تدوین و بازنگری استانداردها و دستورالعمل‌های فنی  و ایجاد بهبود در فرآیند انجام بازرسی‌ها برگزار می شود.

وی افزود: کمیته بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران به عنوان یک کمیته ویژه و حساس به صورت مستمر و با حضور اعضای کمیته، مسایل و مباحث مربوطه را مورد بررسی و واکاوی قرار داده و تصمیمات اخذ شده در این کمیته قطعاً در بهبود مستمر فرآیندها و افزایش کارایی تجهیزات نقش کلیدی را ایفا می کند.

مهندس زردویان به وقوع زلزله بزرگ سال گذشته در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: شرکت ملی گاز در زلزله سال گذشته از افتخارات مجموعه دولت در زمینه مدیریت بحران و موفق ترین دستگاه در بخش و محدوده خود بود که قطعا تلاشها و اقدامات مؤثر مدیریت و مجموعه کارکنان شرکت گاز استان کرمانشاه در کسب این توفیق نقش اساسی داشته است.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما